Benim Hikayem


Ömür Akkaya                                      İzmir                                  Yaşı : 34

Ben Ömür Akkaya 34 yaşındayım izmirden yazıyorum size ben ilk hastalığımı 6 yıl önce makattan kal gelmesi ile fark ettim. Hemen aile hekimliğine gittim bir takım testler yapıldı ve acil olarak hastaneye gitmem gerektiğini söylediler. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Zehra Can Tekin                                İstanbul                             Yaşı : 32

Emekli Gastroenteroloji Profesörü olan son doktorumu tanımadan önce 17 yıllık CROHN/FİSTÜL hastası, Crohn’un bütün zorlu aşamalarını geçirmiş , kullanılabilecek bütün ilaçları denemiş, Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Deniz Atlı                                             Eskişehir

Merhaba.2.5 yıl oldu zannediyorum.çok stresli 😩 günler geçiriyordum,iştahım kesildi tuvaletimi tam olarak yapamıyordum. Strese bağladım geçer derken bir hafta sonrası ateşlenmeye başladım . Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Seda Çolak Yıldırım                       Hasta Yakını

Merhabalar.Ben ülseratif kolit hastası Zerrinin annesi Seda.Kizim suan 9.5 yasinda.Hastalikla ilk tanismamiz Zerrin ana sınıfına giderken oldu aslında ama teşhis konulamadı. Devamını Okumak için Tıklayınız. 

 

Çiğdem Yıldırım                                Nevşehir         

İyi günler bende sizinle hikayemi paylaşayım bebekliğimden beri kabızlık sorunuyla uğraşıyordum boyalı bağırsak filmi sonrası spastik kolon teşhisi kondu ve düzensiz bağırsaklarımla  yaşamaya alışmıştım. Devamını Okumak için Tıklayınız. 

 

Sevim Demir                                       Gaziantep                         Yaşı : 30

Merhaba ben Sevim Demir 30 yaşındayım Gaziantep ten yazıyorum geçmek bilmeyen ishal ile başladı sonra iştahım kesildi 15 kilo zayıfladım bu arada hep acilleri gezinip durdu. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Mustafa İnanç Dervişoğlu            Diyarbakır                        Çocuk Hasta

Merhaba abi ben mustafa inanç dervişoğullari annemle yazıyorum ilk olarak mide ağrılarım basladı ne yersem kusuyordum hic bir şey mideme iyi gelmiyordu. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Hilal Nal                                              Afyonkarahisar               Hasta Yakını

Merhabalar benim oğlum Harun Enes 2007 doğumlu oğlum 1 yaşında iken ağlamaları ve çok ateşlenmeler, istifraları başladı tabiki bu ateş 40-41 derecelerde olan bir ateş hastaneye gidiyoruz sebepsiz bir ateşlenme deyip bizi eve gönderiyorlar. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Havva Kaya                                         İstanbul

AŞIRI KİLOLARIMDAN RAHATSIZ OLDUĞUM İÇİN KİLO VERMEYE KARAR VERDİM. EGZERSİZ DİYET HIZLA KİLO VERMEYE BAŞLADIM.2 AYDA 30 KİLO VERMİŞTİM O KADAR SEVİNDİM Kİ AMA BEN KENDİM ZAYIFLADIM SANIYORDUM. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Süleyman Utku                                 Diyabakır                          Çocuk Hasta

Slm abi annemle yazıyorum 04 12 2006 doğumluyum 4 kardeşiz ben 3 numarayım hastalığım ilk 4 ile 5 yaşlarında başladı 15 gün karın ağırısı ateş kanlı ishal kilo kaybı acil hastaneye başvurduk. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Özgür Karatepeli                               Manisa                             Yaşı : 30

croh hastasıyım. Teşhis 2013 yılında kondu ama benim sıkıntılarım askerde başladı 109kilo olarak gittim ve askerliğin son 3 ay içerisinde ani kilo kaybı 60 kilo ya düştüm. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Selma Evcil Akbulut                                                                   Yaşı : 42

Bundan bir kaç sene önce abim acilen hastaneye kaldırıldı. Bağırsağı yırtılmış ve çok kötü durumdaydı hemen ameliyata aldılar ve kalın bağırsağını tamamen aldılar ameliyattan cıktı. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Ufuk Alkan                                                                                      Yaşı : 27

Benim hikayem 2011 yılında askerliğimin bitmesine tam 3 ay 10 gün kala wc de kan görmemle başladı tabi askersin sonuçta kimseye söyleyemiyorsun çekiniyorsun haliyle . Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Ali Kitapçıoğlu                                   İzmir                                  Yaşı : 48

3,5 yıl önce karın ağrısı ile Bayraklı İZMİR deki hastaneye başvurdum.Beni muayene eden doktorun dikkati sayesinde dışkıda gizli kan tahlili İstemi ile YEŞİLYURT’a başvurmamı istedi. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Osman Filizli                                       İzmir                                  Yaşı : 45

Merhaba arkadaşlar hepinize hayırlı akşamlar ben 45.yaşındayım crohn hastasiyim. Bu illet hastalıkla 2009 yılında tanıştım çok şiddetli karın ağrısıyla başladı. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Ahmet Emre Kırhan                         Uşak                                   Yaşı : 39

Crohn  hastasıyım. Bu hastalıkla 2014 aralık ta cok şiddetli bir şekilde  makattan kan gelmesiyle tanıştım. Yeşilyurt AEAH De ilk ameliyatımı oldum. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Çağlar Albayrak                                 İzmir                                   Yaşı : 27

3 yıl önce makattan kan gelmesi ve ishal şikayeti ile yeşilyurt devlet hastanesine gittim hemen kolonoskopiye alındım crohn hastası olduğumu öğrendim. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Hüseyin Bey                                        İzmir

2010 yılında Libya da çalışırken makattan kanamam oldu ve tuvalet ihtiyacımı rahat yapamıyordum ve Türkiye ye geldim ve hemen devlet hastanesine gittim. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Seval Hanım                                       İzmir     

Bende de iki sene önce ishal ve kanama oldu.kolonoskopi sonucu ülseratif kolit olduğumu öğrendim. Ailede halamda da aynı hastalık olduğunu öğrendim. Ilac kullandım lavman ve pentasa gecen kış karaciğer degerim yükseldi. Çok korktum.biopsi yapıldı. O bir ay çok korku yaşadım. Sonuç iyi çıktı. Allaha çok şükür. Iyiyim çok şükür. Hergun şükrediyorum. Tabi yeşilyurt ta kontrollere devam ediyorum.

 

Şefika Eren                                          İzmir

Bende beş sene önce karın ağrısı ve kanlı isale hastaneye gittim yatış yaptılar yirmi gün yarım hastanede sonra bana dediler ckiron ilk defa duydum bu hastalığı kortizon kullandım iki yıl kadar çeşitli ilaçlar sol ayağım ağrıdı baston kullandım uzun süre işimide kaybetim bu arada göğsümde kitle çıktı ameliyat oldum ayağımda çok çektim kalça çökmesi varmış kortizon yapmış Sun iğne kullanıyorum humuran iyim şükür.

 

Ömer Ayar                                         Kırıkkale

2010 yılının aralık ayının son günleriydi.işten geldim normal sağlıklı hic birşeyim yoktu yemeğimi yedim 11 gibi yattım gece saat 3 de bıcak saplamış bir agrıyla uyandım. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Sema Bozkurt                                   İzmir 

Vestel firmasında çalıstim isim çok iyiydi fakat son 6 ay icersinde feci karin agrisi ve makaatan kan gelmeye basladi . 8 ay böyle devam etti dayanamayıp doktora gittim. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

İsmail Can Engür                             Ankara                                 Yaşı : 27

Merhaba, öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben 2012 yılında 22 yaşımda iken hastalığa yakalandım. Sabah çok şiddetli bir karın ağrısı ile acile gittim. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Esra Özyüksel                                   Adana

Yaklaşık 2 sene önce bu hastalıkla tanıştım. Üniversite hazırlık dönemindeydim çok stresli ve yoğun zamanlarımdı. Sürekli uyuyordum ve üzerimde aşırı derecede yorgunluk bitkinlik vardı. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Cemalettin Sinekçi Tokat            Tekirdağ                         Yaşı : 35

Tekirdağ da oturuyorum bende hikayemi yazayıma katılayım dedim.8 sene önce makattan kan geldiğini gördüm ilk başlarda geçer hesabı yaptım. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Kamil Uyar                                         Bursa

2012 yılında bu hastalıkla (ülseratif kolitle) tanıştım en az 5 hastane gezdim sonunda özelde kolonoskopi oldum. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Berrin Yalçın                                       İzmir                                  Yaşı : 59

Merhaba hastadaşlarım İbhayd dernek üyesi arkadaşlarım önce hepinize geçmiş olsun ben berrin yalçın 59 yaşında İzmir’de oturuyorum ülseratif kolit hastasıyım 95 ten beri çekiyorum. Devamını Okumak için Tıklayınız.

sada
adsd
Elif Karadeniz                                    Trabzon                             Yaşı : 23
Crohn teşhisi tam olarak 14 Şubat 2014 te koyuldu. Ilk şikâyetlerim 6 ay sürekli devam eden ishal ve 3 gün boyunce cekmek bilmeyen karin şişliği sonucu hastaneye gittim. Devamını Okumak için Tıklayınız.
asda
sada 
Günay Maral                                      İstanbul                            Yaşı : 43
 Benim bu hastalığının tanısı 2009 kondu ama asıl başlangıç 1997 mayıs ayında şiddetli mide ve karın ağrısı ile dayanılmaz agrilarla kartal lütfi kırdar eğitim araştırma hastanesine acile gitti bir takım ilaçlar verilerek gönderildim. Devamını Okumak için Tıklayınız.
asd
asd 
Sevcan Erol                                        Çanakkale                      Yaşı : 29
Merhaba ben hamileliğimin son aylarında oturamama şikayetim vardi. Devamını Okumak için Tıklayınız.
asd
asd 
Canan Başar                                      Ankara
Kızımın hikayesi Herşey 2015 eylül ayında basit sandığımız aslında bizi nelerin beklediğini bil, mediğimiz bir ishalle başladı aynı gün sağlık kuruluşuna götürüp flagy ve ishal kesiciler verip bizi yolladılar. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Nezif Çiçek                                    Şanlıurfa                           Yaşı : 42

ben şehir içi halk otobüsü şöfürü idim.2008 de ishal terleme karın ağrısı ve 12 kilo kaybım oldu.devlet hastanede çalışan bir tanıdığıma derdimi anlattım. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Yusuf Zirek                                         Denizli

2009’da Wc de kan gördüm baktım geçer diye 3 5 gün ama devam ediyor iş yerindeki hekime gittim dedim ki benim makattan kanamam oluyor ne yapmalıyım. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Ali Kulaşen                                         Manisa                                Yaşı : 43

Yıl 2009 yaz sonu 8.ay devamlı gaz sancıları ile kanama başladı. Bir müddet böyle devam etti sağlık güvencem kapalı idi. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Faruk Kuheylan Örs                       Gaziantep

Merhaba İBH Ailesi benim hikayem 2 sene önce Wc de ki umursamaz kanamalar ile başladı ilk başlarda hiç aldırış etme dim ‘taki 3 ay sonra kramplar kanamalar çoğaldı . Devamını Okumak için Tıklayınız. 
 asdf
asdf 
 Aslıhan Eken
Merhaba benim hikayemde 10 yıl önce sağ yan ağrı, ateş, halsizlik mide bulantısı şikayetiyle başladı. Ve idrar yolu enfeksiyonu dendi 2 yıl böyle ateş, mide bulantısı titreme oluyordu. Devamını Okumak için Tıklayınız.
  asdf
asdf 
Halil İbrahim Koç                                  Adana                            Yaşı : 24

Yaklaşık 1 sene önce ülseratif kolit teşhisi kondu. İlk başlarda, ishal, kanama, kilo kaybı ve karın ağrısı şikayetleriyle acile gittim. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Muammer Halil Açıkgöz                  Ankara                             Yaşı : 25

Hastalığın belirtilerini 19 yaşında üniversite 1. sınıftayken 2011 yılında görmeye başladım. Okulumun bulunduğu ilçede bulunan devlet hastanesinde iç hastalıkları polikliniğine gidip şikayetlerimi söyledim. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Kemal Sarukan                                   Gaziantep                       Yaşı : 48

1998 yılında 1 ay içinde 5 dr. dan sonra 6 tıncı dr.teşhisi ÜK koyabildi tabi bu zaman zarfında ben iyice kilo kaybı ve kan eksilmesi dolayısıyla bitap düştüm. Devamını Okumak için Tıklayınız.

 

Yasemin Sarıçiçek

Bende içimi döken ben antalyada yaşıyorum yıllarca karın ağrısından acı çekiyorum apandist dediler ameliyat oldum ama ağrılarım devam etti. Devamını Okumak için Tıklayınız.